PNUIK z pucharem SZIK - PNUIK Kraków

22 kwietnia 2022 r. w hali OSIR w Łowiczu został rozegrany halowy turniej piłki nożnej o Puchar Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ „Solidarność” pod patronatem Krajowej Sekcji Kolejarzy. Partnerami wydarzenia były spółki z Grupy PLK: PNUIK Kraków, ZRI-DOM Poznań i Dolkom Wrocław.

Turniej zgromadził 14 drużyn reprezentujących kolejowe spółki i zakłady, były to zespoły z zakładów linii kolejowych z: Zielonej Góry, Tarnowskich Gór, Krakowa, Ostrowa Wlk., Sosnowca i Łodzi, z PKP Cargo: Zakład Zachodni w Poznaniu i Centralny w Warszawie, z Zakładu Maszyn Torowych z Krakowa (IM), SOK i Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury, oraz ze spółek naprawczych: ZRI-DOM Poznań (dwie drużyny) i PNUIK Kraków.

Łącznie wzięło w nim udział 140 zawodników. Rozegrano 30 meczów. Sportowo drużyny grały „dobrą piłkę” z wielkim zaangażowaniem i sercem do gry. Były serie rzutów karnych, niektórym puszczały nerwy, sensacyjne rozstrzygnięcia i zaskakujące wyniki. To wszystko potęgowało duże emocje.

Drużyna PNUIK Kraków zajęła zaszczytne drugie miejsce ulegając w finale piłkarzom z Zielonej Góry. Mecz o trzecie miejsce wygrał zespół SOK pokonując drużynę IM Kraków.

Wydarzenie na hali w Łowiczu zgromadziło blisko 200 uczestników.

Poprzedni wpis

Następny wpis